„Wszak wszyscy staniemy przed Sądem Bożym” (Rzym 14:10)

W Ewangelii Jana 5:28 – 29 czytamy: „Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd”.
Czy rozumiesz? Jezus tutaj mówi, iż nadchodzi taki dzień, kiedy wszyscy, którzy są w grobach usłyszą głos Syna Bożego i powstaną! Począwszy od Adama, gdziekolwiek on teraz się znajduje, czy to w piaskach, czy w prochu, wszyscy którzy są w grobach usłyszą głos Syna Bożego. Zauważ, że Jezus powie zginęli na wielkich statkach podczas wojen — wy wszyscy pewnego dnia powstaniecie!” Na głos Syna Bożego zmartwychwstaną miliony, miliardy ludzi. Wszyscy oni staną przed Sęsędziowskim Tronem Chrystusa. To będzie widowisko. Gdzie to wydarzenie będzie miało miejsce?
Wierzę, że On rzeczywiście zmartwychwstał! W Księdze Objawienia Jezus powiedział: „Byłem martwy i oto żyję na zawsze, i mam klucze śmierci i piekła” (Obj 1:18).
Przepływałem przez Atlantyk na różnych statkach około 18 razy i niemal za każdym razem płynąc, spoglądałem za burtę i mówiłem:
„Hej, wy tam na dole, pewnego dnia wszyscy wstaniecie! Wy, piraci i rabusie, którzy umarliście w hiszpańskim Main, i wy, co zatonęliście w Lusitanii i Tytanicu, i wszyscy inni, którzyście zginęli na wielkich statkach podczas wojen — wy wszyscy pewnego dnia powstaniecie!” Na głos Syna Bożego zmartwychwstaną miliony, miliardy ludzi. Wszyscy oni staną przed Sędziowskim Tronem Chrystusa. To będzie widowisko. Gdzie to wydarzenie będzie miało miejsce?
Nie wiem gdzie, ale jedno wiem, że na pewno odbędzie się, gdyż Biblia jest jedyną księgą na całym świecie, na której możesz polegać.

Leonard Ravenhill