TO JUŻ 11 POZYCJA Z BIBLIOTECZKI „ŚWIADOMEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA”.

Małe nakłady, twarda oprawa! Cena 23 zł.

Warto kupować póki jest!

ANDREW MURRAY – BOŻY CZŁOWIEK, KTÓRY MA WIELE DO POWIEDZENIA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE CHRZEŚCIJAŃSKIM !

 

Andrew Murray – urodził się 9 maja 1828 roku w Graaff Reinet, w Afryce Południowej.
Jego ojciec, pastor i misjonarz, zawsze modlił się o przebudzenie dla Afryki Południowej, a ich dom odwiedzało wielu misjonarzy. Gdy Andrew Murray miał dziesięć lat, wyjechał ze swoim bratem, aby kształcić się w Szkocji. Mieszkał u swojego wujka, pastora Johna Murray’a i w jego domu spotkał Williama C. Burnsa, ewangelistę, który całym sercem zawsze modlił się o zbawienie zgubionych dusz. Andrew Murray chciał być w przyszłości takim, jak on.
Później kontynuował edukację, studiując teologię na uniwersytecie w Utrechcie, w Holandii. Tam poznał więcej osób z taką samą pasją dla Słowa Bożego i pozyskiwania niezbawionych.
W 1848 roku wrócił do Afryki Południowej. Przez pewien czas służył podróżując konno od miejsca do miejsca, głosząc i organizując spotkania. 2 lipca 1856 r. Murray ożenił się z Emmą Rutherford z Kapsztadu w Południowej Afryce, z którą później mieli razem ośmioro dzieci (czterech chłopców i cztery dziewczynki).
W swoim życiu był pastorem zborów w Bloemfontein, Worcester, Cape Town i Wellington. Poświęcał się całkowicie głoszeniu i nauczaniu.
W 1879 roku przyszło na niego niezwykłe doświadczenie, ponieważ zachorował na gardło i zupełnie stracił głos. W tym czasie Murray nauczył się na nowo ufać Bogu i doszedł do miejsca głębokiej pokory i miłości do Boga i ludzi. Bóg uzdrowił go całkowicie po dwóch latach choroby.
Murray na nowo rozpoczął intensywnie podróżować i nauczać. W późniejszych latach więcej skupił się na pisaniu książek.
W latach 1858-1917 napisał ponad 240 pozycji. Wiele z nich uważa się dziś za klasykę literatury chrześcijańskiej i nadal są wydawane.
Andrew Murray zmarł, chwaląc Boga, 18 stycznia 1917 roku.

pio.zadlo@gmail.com


Kategoria: Rozważania