Sermons by Paweł Tokarz

110 of 76 items

Piekło – metafora czy rzeczywistość?

Fałsz czy prawda? To rozważanie jest wprowadzeniem do tematu i zachętą do zgłębiania go. Ktoś kiedyś powiedział: Nie spotkałem nikogo kto kompletnie nie wierzył w piekło, a równocześnie miał żywe i życiodajne przekonanie o Niebie.

Okrutne życie wg. pozorów.

Czasami życie nasze upływa na tworzeniu pozorów. Brak nam może pomysłu, motywacji czy siły. Wszystko co nam zostaje to utwierdzać siebie i innych, że te pozory są rzeczywistością. Rozważanie ma na celu zmierzenie się z prawdą o życiu wg. pozorów i znalezienie Bożej recepty dla tych, którzy potrzebują zmiany.

Wszyscy jesteśmy uchodźcami

Bóg pasterz – nasza nadzieja i powołanie. I Piotra rozdział 5,6 Codzienność w życiu człowieka często jest zmaganiem, trudem a nawet i mozołem. Podobnie sytuacja ma się z życiem człowieka, który oddał życie Chrystusowi. Bóg jednak nie zostawia nas bez pomocy. On dobry Pasterz daje wskazówki jak przejść przez życie zwycięsko.

Padnij, a powstaniesz

Niezależnie od tego czy jesteś rozczarowany czy znudzony, zraniony i cierpisz czy się weselisz – Bóg chce ci darować różnokolorową łaskę i zapewnia, że przychodząc do Niego we właściwy sposób, na pewno odejdziesz nasycony.

Klucz do szczęścia

Wszystko dookoła nas jest ukierunkowane na satysfakcje, spełnienie, rozkosz, głęboką realizację naszych potrzeb – pomimo podjęcia prób zaspokojenia tego wcześniej czy póżniej znajdujemy się w momencie, kiedy czujemy się zagubieni, samotni, tak jakby odczarowani i pozbawieni złudzeń.

Apostoł Piotr chce dotrzeć do nas z kilkoma myślami – argumentami do przewartościowania życia.

Zapraszam zaryzykuj i sprawdź…

Co zrobić z cierpieniem? (1P 4:1-7)

Piotr w swoim liście ma do zrealizowania bardzo trudne zadania. Musi odnieść się do cierpienia jakie spotkało i najpewniej spotka jeszcze adresatów listu. Piotr nie poprzestaje na tym ale prowadzi ich dalej-pomaga wytyczyć im drogę do pełnego życia pomimo bycia w tak dramatycznej sytuacji.

Ratuj się, wsiądź do arki! (1P 3:17-22)

Ktoś, patrząc wstecz na swoje życie, powiedział: „Żyłem w swojej własnej, chorej iluzji. Rzeczywistości absolutnie nie dopuszczałem do świadomości.” To rozważanie ma na celu zachęcić do zmierzenia się z samym sobą, co z kolei może stać się bodźcem do znalezienia ratunku.