Sermons by Dawid Jastrzębski

110 of 41 items

Józef – wielowymiarowa podróż życia (Rdz 37-50)

Choć minęło już kupę czasu, to pamiętam ten dzień jakby wszystko działo się wczoraj… Dzikie pole z dala od ludzi, studnia, dziesięć złowrogich spojrzeń, potem mój przeraźliwy krzyk i to jak bez skutku błagałem o litość… Było to tak, że pewnego dnia ojciec poprosił mnie abym poszedł “sprawdzić” jak się zachowują moi bracia w pracy na polu. Po kilku dniach marszu i błąkania się po okolicznych polach udało mi się ich odnaleźć, mieli być w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od domu Sychem ale w międzyczasie przeszli nieco dalej do Dotanu. Kiedy dotarłem na miejsce i zobaczyłem swoich braci jeszcze tak z oddali, widziałem że nagle zrobiło się między nimi jakieś dziwne poruszenie, zaczęli ze sobą dyskutować, naradzać się, przypuszczałem, że moja wizyta ich nie uszczęśliwi ale – w tamtej chwili nawet do głowy mi nie przyszło, że to o czym rozmawiali i co zamierzali uczynić zrujnuje całe moje dotychczasowe życie…”

Zapraszamy wysłuchania historii starotestamentowego bohatera Józefa w pierwszej osobie.
W rolę Józefa na potrzeby kazania wcielił się Dawid Jastrzębski.

Uwaga! Niewierzące serce! (Hebr. 3:12-14)

Największą tragedią jaką może doświadczyć chrześcijanin to bycie zaplątanym przez grzech, oszukanym przez Szatana i nieświadomość takiego stanu.
Taki stan możemy nazwać Duchową Ślepotą – i jest ona o tyle gorsza od fizycznej ślepoty, że człowiek który jest fizycznie ślepy ma bardzo mocną świadomość swojego problemu – człowiek duchowo ślepy niekoniecznie.
I właśnie dlatego autor w wersecie 13 daje nam bardzo konkretną wskazówkę jak ochronić się przed zwodniczością grzechu, jak nie dopuścić do sytuacji kiedy moje serce jest już tak zwiedzione, że nie ma w nim miejsca na wiarę Bogu.

Rozpal swoje powołanie! (2 Tym. 1:2-8)

Wypalenie, strach i wstyd – to jedne z wielu narzędzi, które Szatan używa w życiu wierzącego człowieka aby go odwieźć od realizacji Bożego planu i powołania. W tym nauczaniu przyglądamy się historii Tymoteusza, młodego mężczyzny, który był człowiekiem wielkiej wiary, płonął jak mało kto, wiedział jakie jest jego powołanie i realizował je, a mimo to w jego życiu nastąpił czas wypalenia, strachu i wstydu. Jak miał sobie z tym poradzić? O tym dowiesz się słuchając tego kazania!

Słowo, które stało się ciałem (J 1:1-14)

„Słowo Stało się ciałem”
Nieskończony stał się ograniczony…
Wieczny wszedł w przestrzeń gdzie obowiązuje czas…
Niewidzialny stał się widzialny…
Stwórca dał się zamknąć do cielesnej formy swojego stworzenia…
Czy to ma dla mnie jakieś praktyczne znaczenie?

Dawid u Akisza czyli 16 miesięcy kryzysu wiary. (1Sm 27-30)

Czasami wydaje nam się, że w obliczu strachu i niepewności nie mamy innej możliwości niż zacząć działać po swojemu. Niestety takie działania na ogół z czasem przynoszą przykre i bolesne konsekwencje. Tak było w przypadku Dawida, który w czasie swojej ucieczki przed Saulem wpadł w dolinę rozpaczy i zupełnie zapomniał o Bogu, który już tyle razy okazał mu wierność. Pozorne bezpieczeństwo i szczęście w ziemi Filistynów, Dawid opłacił wieloma kompromisami i grzechami, a ostatecznie wpędził w śmiertelne niebezpieczeństwo nie tylko sobie ale wszystkich swoich bliskich. Pan Bóg jednak okazał się wierny i okazał Dawidowi łaskę. Zapraszamy na nauczanie w oparciu o historie z 1 Księgi Samuela 27-30.