Sermons by Adam Prajsnar

110 of 21 items

Oddychać Bożą Prawdą (1J 4:1-6)

Nasz wiek, wykształcenie czy doświadczenie życiowe nie ochronią nas przed wpływem fałszywych idei, zwłaszcza tych, które wydają się odpowiadać na nasze głębokie pragnienia. W otaczającym nas świecie, w którym prawda jest często spleciona z fałszem, nie można lekceważyć wpływu słów na kształtowanie naszych przekonań, postanowień i postaw. Stąd też niezmiernie ważne jest, byśmy pozostawali czujni i poddawali każdą treść krytycznej analizie.
Zapraszamy do wysłuchania kazania, w którym szukamy sposobu, jak nie dać się zwieść i żyć świadomie, zgodnie z prawdą, która prowadzi do wieczności.

Pełnia Radości: Życie Objawione przez Słowo (1J 1:1-4)

Czy kiedykolwiek czułeś, że szczęście, które doświadczasz, szybko znika? Chcę podzielić się z Tobą czymś, co może to zmienić. Zapraszam do wysłuchania kazaniu, w którym szukamy odpowiedzi na pytanie:
„Czy istnieje źródło radości, które trwa niezmiennie mimo zmiennych okoliczności życia?”.

Jedyne prawdziwe ŚWIATŁO. (J 1:9-11)

Wraz z pojawieniem się żarówki, sztuczne światło zagościło w naszych miastach i wsiach. Od okresu „Oświecenia” kładziemy nacisk na potęgę naszego umysłu, zgłębiając tajemnice otaczającego nas świata. Możemy poszczycić się rozwojem edukacji, nauki, kultury i filozofii.
Dzisiaj zastanowimy się, jak nasz postęp, nasze „oświecenie” widzi Bóg.

Jak i dlaczego okradamy Boga? (Mal 3:6-12)

Zapraszam do wysłuchania kazania, w którym rozważymy, czy oskarżenie jakie Bóg kieruje do Izraela: Okradacie Mnie! – może dotyczyć również nas współcześnie. Jeśli tak, to poszukamy odpowiedzi na pytanie:
Co w takim razie musimy zrobić aby przestać okradać Boga?

Jezus, którego znamy – obraz, który ogranicza (Mk 6,1-6)

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo nasze przekonania na temat innych mogą wpływać na naszą relację z nimi? Często utrwalamy w naszych umysłach obraz osoby, którą znamy – ale z pewnego, określonego momentu jej życia.

Co jeśli w taki sam sposób patrzymy na Jezusa?

Zapraszam do wysłuchania kazania, podczas którego będziemy szukać odpowiedzi na to pytanie.

Kto zwycięży śmierć? (Mk 5:1-43)

Jest takie powiedzenie, które mówi, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. I o ile z podatkami jakoś sobie radzimy i możemy z nimi żyć, tak śmierć jest problemem, z którym w żaden sposób nie jesteśmy wstanie sobie poradzić.
Gdybyśmy przeanalizowali historię ludzkości, to możemy dostrzec, że wszystko co robimy, to jest próba ucieczki od śmierci. Tylko problem jaki napotykamy, polega na tym, że nie mamy gdzie i nie mamy jak od niej uciec. Czy jest dla nas nadzieje?

Przynosić owoc (Mk 4:21-25)

W Ewangelii Marka pod koniec trzeciego rozdziału Jezus wypowiada takie słowa: „Każdy bowiem, kto spełnia wolę Boga, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.”. Chwilę później, posługując się przypowieścią, tłumaczy co wg Niego znaczy spełniać wolę Boga. Przypowieść kończy się słowami:
„Natomiast ludzie przypominający urodzajną ziemię to ci, którzy słuchają Słowa, są mu posłuszni i wydają owoc, jedni trzydziestokrotny, drudzy sześćdziesięciokrotny, a jeszcze inni stokrotny.”

Zapraszam do wysłuchania kazania, w którym poszukamy odpowiedzi na pytanie: „Co to jest owoc, który mamy wydawać w wyniku wysłuchania i przyjęcia Słowa?”.