Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię! (Ozeasz 6,3)

W naszym chrześcijańskim życiu jest walka. W naszej wędrówce na Bożą Górę jest potrzebny wysiłek i wytrwałość. W naszym wyścigu po nagrodę jest potrzebna determinacja.
Tak bardzo dziś potrzebujemy ludzi, którzy w wyraźny sposób pragną kochać Boga całym naszym sercem, cała duszą, i całą myślą.
Zbyt często w naszej wędrowce za Bogiem poddajemy się w połowie drogi, zawracamy, nasza miłość do Chrystusa ziębnie.

Nasz wewnętrzny człowiek straci chłonność.

Zastanawiam się, ilu potencjalnych Rubinsteinów lub Heifetzów zginęło w szarości po prostu dlatego, że jako chłopcy nie potrafili zmusić się do ćwiczeń, ponieważ tuż za rogiem odbywał się mecz baseballowy. Podobnie świeckie zainteresowania często wypierają te niebiańskie, skutkiem czego ginie duchowa chłonność.
/A.W.Tozer/

Pozwalamy by „małe liski” wtargnęły w winnicę naszego duchowego życia.

Połapcie nam lisy, małe liski, które psują winnice, a winnice nasze zakwitają!” (Pieśń nad Pieśniami 2:15).
To jest słowo, które powinniśmy słyszeć nieustannie. Bardzo łatwo jest widzieć wielkie lisy (grzechy widoczne), które niszczą naszą winnicę. Jednak to małe liski, które zakradają się do winnicy i jedzą winogron – te są bardziej niebezpieczne, ponieważ trudno je dostrzec. W życiu małżeńskim również, to nie wielkie niebezpieczeństwa na które powinniśmy uważać, jak na przykłąd mąż który bije żonę. Większość z nas nigdy czegoś takiego by nie zrobiła. Małe liski, które niszczą małżeństwo to zazwyczaj poirytowanie i podniesiony głos. Połap te liski i zabij je zanim zrujnują twoje małżeństwo. Twoje małżeństwo jest jak winnica. Chroń je jak każdy mądry farmer chroniłby. Twoja relacja z Panem jest również jak winnica. To nie wielkie grzechy jak cudzołóstwo lub morderstwo oddzielają wierzących od Pana. To małe rzeczy jak nieczyste myśli, miłość pieniędzy, brak przebaczenia i tak dalej, to one stają pomiędzy nami i Panem i psują nasze chodzenie z Panem. Bądźmy więc gorliwi aby połapać te małe liski.
/Zac Poonen/