Wydana w 1999 roku staraniem Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie.

„Lud Boży coraz częściej tęskni za czymś więcej niż przeciętność z życiu Kościoła. Krzątamy się wokół spraw religijnych, ale nie doświadczamy ich pozytywnych skutków. Dla wielu dreszczyk osobistego przeżycia bezpowrotnie minął. Radość w Panu przeciekła im przez palce, w naszym kroczeniu za Panem nie ma wiosny, a nasza dusza nie wydaje radosnych okrzyków. Normą stała się pozbawiona duchowości nuda.” /fragment przedmowy/

„Boże ześlij przebudzenie” – modlisz się. Ale gdzie miałoby się ono zacząć? Szczególnie, kiedy wydaje ci się, że Twoje modlitwy ulatują nie wysłuchane, a Twoja duchowa energia omdlewa. A jednak przebudzenie zaczyna się w Tobie.
To prawda, jesteś tylko pojedynczym chrześcijaninem. Ale ogień rozpalony w tobie może łatwo przenieść się na innych i zainicjować zmianę dla całego świata. Tak więc – nie stój w miejscu, módl się o przebudzenie. Ale bądź też gotów, kiedy Bóg powoła Cię, abyś był jednym z uczestników Jego dzieła. I niech ta książka pokaże ci drogę.

Robert Emerson Coleman (ur. 1928[1]) – amerykański teolog ewangelikalny, duchowny metodystyczny, profesor Gordon-Conwell Theological Seminary w South Hamilton w USA. misjolog, jeden z głównych teoretyków ewangelizacji, autor wydanej w ponad trzech milionach egzemplarzy i przetłumaczonej na ponad 100 języków książki z 1963 pt. „Ewangelizacja według planu Mistrza”.


Kategoria: Rozważania